یکشنبه, اسفند ۴, ۱۳۹۸
تولدی نو باحضور نو

تولدی نو باحضور نو

براي لحظه اي شرايط زندگي خود را فراموش كن و به خود زندگيت توجه داشته باش…

چه تفاوتي ميان اين ۲ وجود دارد؟
شرايط زندگي شما در زمان قرار دارد و زندگي شما در لحظه حال است.
شرايط زندگي شما پديده اي ذهني ست، اما زندگي شما واقعي ست.
“درِ  باريكي را كه به زندگي منتهي مي شود”  بياب.   اين در، ” #لحظه_حال ” نام دارد.
همه زندگيت را فشرده كن و به اين لحظه بياور.
ممكن است شرايط زندگي تو لبريز از مشكلات باشد، شاید شرايط همه زندگي ها چنين است،
اما از درون آن مشكلي را كه در اين لحظه داري پيدا كن؛ نه مشكل فردا يا ده دقيقه ديگر!
دقت کنید لطفا… اينك و اينجا______ آيا اكنون مشكلي داري؟

[[در سوره ی یونس آیه ۶۲ آمده است

* الا انّ اولیاء الله لاخوفُ علیهم و لاهُم یَحزنون * = آگاه باشید که دوستان خدا هرگز هیچ ترسی از #آینده وهیچ حسرت و اندوهی از #گذشته در دلهایشان نیست

اما بایستی خدمتتان عارض شوم ما مومنین ومسلمانان والبته بگویم به احتمال زیاد اکثر انسانهای کره ی زمین معمولا در اکنون نیستند و همیشه یا به گذشته می روند و یا به آینده و متاسفانه این به گذشته و آینده رفتن و در اکنون نبودن باعث نبود در لحظه ی حال شده و حتی باعث ایجاد ترس شده و ترس باوجودمان چه ها که نمیکند وبایستی بگویم که بااین عمل بسیاری مشکلات وبدتر از آن حدود ۹۰ نوع بیماری را به زندگیمان دعوت می کنیم.

باتوجه به فرمایش حضرت مسیح(س) که فرمودند:  به موفقیت نخواهید رسید مگر اینکه از نو متولد شوید.   ما دراین کارگاه ها بامربی گری دوست عزیزم دکترمجتبی عباسی باهم می آموزیم و ممارست و تمرین می کنیم تا زندگی در اکنون و در اکنون بودن را زندگی کنیم و باحضوری نو و باتمرکز به جسم درون و حضورآگاهانه در تمام  مراحل عمروزندگی ادامه زندگی آگاهانه رابا پوست و گوشت و خون وجانمان لمس وتجربه کرده، بچشیم و واقعا زندگی کنیم  ان شاالله.          #حسین_مهدیخانلو ]]

لطفا برای آشنایی بیشتر با بنیاد سپاس لحظه حال به ادامه مطالب بادقت توجه نمایید.

بنیاد سپاس لحظه حال مجموعه ایست مردم نهاد با رسالت توسعه فرهنگ “عشق ورزیدن و خدمت کردن” از طریق فعالیتهای داوطلبی و نشر مهارتهای توانمندساز اجتماعی و فرهنگی.

این بنیاد با رویکرد نیکوکاری و هدف اشاعه فرهنگ خدمت و عشق ورزی نسبت به همگان از طریق فعالیتهای عام المنفعه داوطلبی، با ارائه این تعالیم و مهارتهای کاربردی فوق، همراه با تمرین مستمر حضور و صلح درون، طراحی کارگاه “قدرت لحظه حال” به صورت آموزش پاک (دهش) و مشارکت در پویشهای مختلف volunteering از ۷ مهر ۱۳۹۴ فعالیت خود را آغاز نمود، سپس دوره های هوش مثبت، حضور نو، مثنوی خوانی و… نیز به مهارت آموزی های این بنیاد اضافه گردید.

می خواهید بدانید این بنیاد چه كار ميكند؟!

جذب، مهارت آموزی و توانمندسازی نیروهای داوطلب خدمت اجتماعی- فرهنگی، آموزش خودشناسی و توسعه فردی که شامل کارگاه هایی در حوزه ذهن آگاهی، خود مدیریتی و خود نظاره گریست.

قصد و نیت کارگاه ها؛ تجربه حضورِ ناب و زندگی در اکنون فارغ از دقدقه های روزمره زندگی، بستری برای عشق و رشد و موفقیت است.

سایر فعالیتهای بنیاد نیز که همگی به صورت داوطلبانه می باشند عبارتند از؛ گروه عشق و خدمت، گروه همیاران، گروه های خدمت داوطلبانه (پویش آفتابگردون و…)، تیم حضوربانی، گروه مطالعات تطبیقی (ادبیات، الهیات و عرفان، روانشناسی، علوم شناختی، فیزیک، طب کل نگر و…) گروه محصولات فرهنگی و هنری (تهیه و ترجمه فیلم سمینارهای آقای تًله و محصولات مرتبط)، گروه مصاحبه ثبت نام، گروه روابط عمومی، اطلاع رسانی و گردهمایی، گروه طراحی کارگاه قدرت لحظه حال برای پرورش کودکان و نوجوانان، گروه ICT

  درمورد کارگاه قدرت لحظه حال ؛

كارگاهیست آموزشي تجربي، جهت انتقال و كاربردي نمودن تعاليم كتاب نيروي حال (رهنموني براي روشن بيني معنوي) نوشته اكهارت تٌله و ترجمه هنگامه آذرمي متناسب بافرهنگ ایرانی اسلامی.

توجه اصلی تعالیم بر شناخت و رهایی از ناهنجاری عالمگیر” کارکرد غیرارادی ذهن” يا “تفكر زائد” است و دستيابي به اصليترين جوهر دورني هر انسان، از طريق قدرت نهفته و بي مانند حضور و بودن در لحظه حال.

قصد ما در این کارگاه: تجربه حضورِ ناب، بستری برای عشق و رشد است.

برنامه های آموزشی

اين كارگاه ها جهت آشنايي با مهارتهاي توسعه فردی، ذهن آگاهی، خود نظاره گري، بر مبناي به كارگيري تعاليم بودن در لحظه حال طراحي شده و بصورت دوره ای معمولا از هفته نخست هرفصل طي ۸جلسه در تهران و کرج اجراء مي گردد.

 


یکشنبه صبح ها از ساعت ۰۹:۳۰ الي ۱۳:۰۰ (مرکز و شرق تهران) در محدوده سید خندان
یکشنبه عصر ها از ساعت ۱۷:۰۰ الي ۲۰:۳۰ ( غرب تهران) در محدوده سردار جنگل
دوشنبه صبح ها از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۳ (شهر کرج) دردانشکده کشاورزی و منابع طبیعی

مراحل ثبت نام:

نام نویسی اولیه متقاضیان محترم فقط از طریق عضویت در سایت www.nirooyhal.org انجام شده، سپس به جلسه مصاحبه دعوت میشوید.

با تکمیل فرم مربوطه، انجام مصاحبه، احراز تعهد و انگیزه لازم برای ۸جلسه حضور منظم، مطالعه و تمرین متعهدانه؛ ثبت نام نهایی میگردید.

 

سرمايه انساني:

تمام فعاليتها اعم از مربيان، حضوربانان و همیاران، بصورت خدمت داوطلبانه است. پس از تكميل دوره ها عزیزانی كه تمايل دارند به عنوان “هميار” در پروژه های خدمتی يا دوره ها فعاليت مینمايند و همیاران فعال و باسابقه اگر بخواهند اين مسير خدمت را حرفه اي ادامه دهند تا با استقرار در تعاليم و مدل كاربردي حضورِنو سبک زندگی خود و ديگران را بهبود بخشند، براي دوره مستمر “حضوربانی” درخواست میدهند.

 

مالي: به عنوان یک مجموعه عام المنفعه و غیرانتفاعي، قصدمان “آموزش پاك” است، يعني افراد براي آموزش معنوي خود شهريه نمي دهند. شركت كنندگان دوره هاي قبلي در جلسه پاياني بنا بر طبع، توان و كرم خود “دهش” مدنظرشان را با همين نيت، در پاكتهاي دهش گذاشته و به ديگران و شما عزیزی كه نمي شناسندو درآینده می خواهید دراین کارگاه های شرکت کنید هديه نموده اند. بنابراين هیچ قیمتی برای این دوره هاتعیین نمی شود و هرچه هست بنابر کرم و بخشش شرکت کنندگان دراین کارگاه هاست که بصورت دهش در پايان دوره برگزار ميشود و شما هم بنا بر حداکثر توانمندي خود، مبلغ مدنظرتان جهت تداوم اين آموزش پاك به ديگران را دهش ميفرمایید که هرچه باشد خير و نور است.   اين راه، راه شماست و اين بنياد از آن شما مردم ايران، بنيادي مستقل و بدون وابستگي به هيچ نهادي، جز مردم.

و من آن غريبه اي هستم كه چيزي ندارد به شما بدهد، تنها از شما ميخواهد كه نظري به درون بياندازيد.
نه درون جعبه اي كه در داستان كتاب به آن اشاره شده بلكه جايي بس نزديكتر: درون خودتان!

سایر دوره های پیشنهادی: (طراحي و اجراء توسط مجموعه “سپاس حضورِ نو”)
کارگاه حضورِنو: فراگيري مدل كاربردي حضورِنو و تعميق تعاليم حضور در بخشهای مختلف كار و زندگي؛ سه شنبه ها
كارگاه هوشِ مثبت: آشنايي با مغز هوش مثبت، انعطاف پذيري عصبي، روانشناسي مثبتنگر و…؛ چهارشنبه عصرها
کارگاه معنا و یکپارچگی: زیستن معنا گرایانه، تجربه یکپارچگی و تمامیت در کار و زندگی ؛ چهارشنبه صبح ها

👇برای ثبت نام روی لینک زیر کلیک کنید؛👇

www.nirooyhal.org

 

درباره‌ حسین مهدیخانلو

حسین مهدیخانلو / معروف به دکترمحیی / روانشناس و رواندرمانگر / مشاور فردی و خانوادگی / روانشناس و مشاورخانواده / مشاور برخی از مدیران و مسئولین / مشاور و تسهیلگر روابط فردی واجتماعی / متبحر وفعال در حوزه اینیاگرام / مدرس اصول وفنون مذاکره / مدرس ومشاور ارتباطات حضوری و تلفنی مدیران روابط عمومی / مدرس اصول و روشهای زندگی شاد وخانواده موفق باآموزه های دینی وتعالیم الهی/ مبدع و مدرس تکنیک اکسیرموفقیت در زندگی شاد و کسب وکار موفق / مشاور برندسازی، ارتقاع برند و طراحی لوگو / مشاور کسب وکارهای نوین / مدرس کسب وکارهای آفلاین و آنلاین / مشاورمدیران ارشدصنایع وسازمانهای خصوصی و دولتی / مشاورمدیران شهرکهای صنعتی وصنایع / عضو انجمن نانو / عضو انجمن مخترعین / عضو انجمن نخبگان کشور / دانش آموخته دکترای مدیریت کسب وکار / نویسنده کتاب سرنوشت را میتوان از سرنوشت / مدیرسایت سرماس WWW.MOHIE.IR / دارای مدرک وپروانه D.A.S از انگلستان / دارای مدرک(D.B.A)از وزارت علوم/ عضونظام ... / مشاور مدیران ومسؤلین کشوری ولشکری ازسال 76 تاکنون/ جوانترین مدیر برگزیده ی شهری در ۲۰ سالگی / دکترحسین مهدیخانلو HOSSEIN MAHDIKHANLOO

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*