چهارشنبه, مهر ۱۷, ۱۳۹۸
افزایش بهره وری در محیط کار و زندگی با ۷ ترفند

افزایش بهره وری در محیط کار و زندگی با ۷ ترفند

چطور هر فردی بهره وری و یا عدم بهره وری خود را  میتواند تشخیص دهد؟
برای پاسخ به این سوال با این جمله شما را راهنمایی میکنیم که بهره ور بودن یک فرد به این معنی نیست که قادر به انجام همه کارها باشد، هر چند اگر بتواند چنین باشد که بسیار عالی خواهد بود
.
مدیرعامل و مؤسس شرکت BeOne   ، درباره  بهره وری و معنای آن می گوید:
«شما هیچ وقت قادر نخواهید بود که همه ی کارها را انجام دهید. بهره وری به مفهوم انجام همه ی کار ها نیست، بلکه به معنای گزینش کار های با اولویت بیشتر و انجام آنهاست».
این مدیر عامل هم چنین برای نیل به این هدف و افزایش بهره وری شخصی و تیمی ۶ توصیه ی سودمند ارائه می کند که مضاف بر آن یک راهکار هم دکترمحیی به آن می افزاید.

۱- اول صبح مهم ترین کار خود را انجام دهید تا در ادامه روز کارهای جزیی تر را انجام دهید اما اگر برعکس عمل کنید آنگاه ممکن است اول صبح کارهای جزیی مانند چک کردن ایمیل را انجام دهید و کار مهم تان را تحت تاثیر قرار داده و نتوانید تا پایان روز آن را انجام دهید. 

۲- اولویت ها باید برای شما مشخص باشد و تمرکز کاملی بر آنها داشته باشید. انجام هر کاری برای شما ممکن است ،  اما نیاز به انجام هر کاری نیست. 
۳- دقیقا مانند ورزش کردن، برای انجام کارها نیز صبح اول وقت بهترین زمان است و نتایج بهتری برای شما به ارمغان خواهد داشت.جالب است بدانید که انگیزه نیز هم چون ماهیچه است و با نزدیک شدن به پایان روز توانش تحلیل می رود. 
 
۴- حتما کاری که شروع کرده اید را به اتمام رسانده و سپس کار دیگری را آغاز نمایید. باید بدانید که انسان ها قادر به انجام چند کار به صورت هم زمان نیستند.

پس بهتراست کاری را به پایان برسانید و سپس سراغ کار دیگری بروید. اگر کاری نصفه رها  کنید، آنگاه از این شاخه به آن شاخه خواهید پرید و در آخر پیشرفت آنچنانی نخواهید داشت.
۵- هر روز صبح برنامه ی آن روز  را مشخص کنید و به اهداف خود پایبند باشید
.
۶- برای افزایش تمرکز  برنامه ی روزانه ی خود را روی مکتوب کنید؛ ابزار های فناورانه موجب حواس پرتی ما میشوند.
برنامه روزانه خود را در یک دفترچه ی یادداشت کنید.
استفاده از یک قلم و کاغذ حواس پرتی شما را به حداقل میرساند
۷- درتمام مراحل زندگی و کسب و کار فقط در اکنون باشید و مدام به گذشته و آینده نروید!
از گذشته فقط درسش را بگیرید و برای آینده برنامه ریزی کنید…WWW.MOHIE.IR

درباره‌ حسین مهدیخانلو

حسین مهدیخانلو / معروف به دکترمحیی / روانشناس و رواندرمانگر / مشاور فردی و خانوادگی / روانشناس و مشاورخانواده / مشاور برخی از مدیران و مسئولین / مشاور و تسهیلگر روابط فردی واجتماعی / مدرس اصول وفنون مذاکره / مدرس ومشاور ارتباطات حضوری و تلفنی مدیران روابط عمومی / مدرس اصول و روشهای زندگی شاد وخانواده موفق باآموزه های دینی وتعالیم الهی/ مبدع و مدرس تکنیک اکسیرموفقیت در زندگی شاد و کسب وکار موفق / مشاور برندسازی، ارتقاع برند و طراحی لوگو / مشاور کسب وکارهای نوین / مدرس کسب وکارهای آفلاین و آنلاین / مشاورمدیران ارشدصنایع وسازمانهای خصوصی و دولتی / مشاورمدیران شهرکهای صنعتی وصنایع / عضو انجمن نانو / عضو انجمن مخترعین / عضو انجمن نخبگان کشور / کارشناس ارشدمهندسی معماری / دانش آموخته دکترای مدیریت کسب وکار / نویسنده کتاب سرنوشت را میتوان از سرنوشت / مدیرسایت سرماس WWW.MOHIE.IR / طراح پروژه های معماری خاص_میادین والمانها شهری (DBA)/ عضونظام ... / مشاور مدیران ومسؤلین کشوری ولشکری ازسال 76 تاکنون/ جوانترین مدیر برگزیده ی شهری در ۲۰ سالگی / دکترحسین مهدیخانلو HOSSEIN MAHDIKHANLOO

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*