چهارشنبه, فروردین ۱۳, ۱۳۹۹
افزایش خلاقیت

افزایش خلاقیت

آیاتابحال اندیشیده اید که ماچگونه می توانیم خلاقیت را توسعه داده و به ورطه عمل‌ درآوریم؟!بیاییم بایکدیگر این چند روش را بررسی کنیم که به احتمال زیاد نتایج خوبی در افزایش خلاقیت خواهند داشت. 

⭕️خلاقیت را انتخاب کنید:

برای خلاق بودن گام اول این است که تصمیم بگیرید خلاق باشید.

⭕️مانند مسافر فکر کنید:
همانند گردشگری در سرزمین خارجی، تلاش کنید چشمان خود را به اطراف بگشایید، مستقل از اینکه چقدر آشنا یا معمولی به نظر می‌رسد. منتظر نمانید تا جرقه یا ایده‌ای به سراغ شما بیاید. خود را در معرض تجارب و ایده‌ها جدید قرار دهید.

⭕️توجهی با آرامش داشته باشید:
جرقه‌ها و ایده‌های ناب معمولاً زمانی می‌آیند که ذهن شما آرام است و متمرکز بر کار خاصی نیست. این آرامش به ذهن اجازه می‌دهد بین ایده‌های به ظاهر نامرتبط ارتباط برقرار کند.

⭕️با کاربر نهایی خود همدردی کنید:
وقتی نیازها و موقعیت مردمی را که برایشان کار می‌کنید بهتر درک کنید، می‌توانید ایده‌های نوآورانۀ بیشتری تولید کنید.

⭕️سؤال بپرسید و با چرا شروع کنید:
مجموعه‌ای از سؤالات «چرا» می‌تواند جزئیات را کنار بزند و شما را به قلب موضوع برساند. برای نمونه، اگر از کسی بپرسید چرا هنوز از فناوری قدیمی استفاده می‌کند، پاسخ ممکن است بیشتر مرتبط با روانشناسی باشد تا سختی عملی کار با فناوری.

⭕️چالش‌ها را بازتعریف:
گاهی وقت‌ها نخستین گام برای حرکت به سمت راه حلی بزرگ، بازتعریف مسئله است. شروع کردن از نگاهی مختلف می‌تواند شما را به عمق مسئله رهنمون کند.

⭕️شبکۀ پشتیبان خلاقیت بسازید:
خلاقیت می‌تواند به راحتی جریان یابد و البته جذاب‌تر باشد، وقتی با افراد دیگه به صورت گروهی و تیمی روی ایده‌ها کار کنید.
WWW.MOHIE.IR

درباره‌ حسین مهدیخانلو

حسین مهدیخانلو / معروف به دکترمحیی / روانشناس و رواندرمانگر / مشاور فردی و خانوادگی / روانشناس و مشاورخانواده / مشاور برخی از مدیران و مسئولین / مشاور و تسهیلگر روابط فردی واجتماعی / متبحر وفعال در حوزه اینیاگرام / مدرس اصول وفنون مذاکره / مدرس ومشاور ارتباطات حضوری و تلفنی مدیران روابط عمومی / مدرس اصول و روشهای زندگی شاد وخانواده موفق باآموزه های دینی وتعالیم الهی/ مبدع و مدرس تکنیک اکسیرموفقیت در زندگی شاد و کسب وکار موفق / مشاور برندسازی، ارتقاع برند و طراحی لوگو / مشاور کسب وکارهای نوین / مدرس کسب وکارهای آفلاین و آنلاین / مشاورمدیران ارشدصنایع وسازمانهای خصوصی و دولتی / مشاورمدیران شهرکهای صنعتی وصنایع / عضو انجمن نانو / عضو انجمن مخترعین / عضو انجمن نخبگان کشور / دانش آموخته دکترای مدیریت کسب وکار / نویسنده کتاب سرنوشت را میتوان از سرنوشت / مدیرسایت سرماس WWW.MOHIE.IR / دارای مدرک وپروانه D.A.S از انگلستان / دارای مدرک(D.B.A)از وزارت علوم/ عضونظام ... / مشاور مدیران ومسؤلین کشوری ولشکری ازسال 76 تاکنون/ جوانترین مدیر برگزیده ی شهری در ۲۰ سالگی / دکترحسین مهدیخانلو HOSSEIN MAHDIKHANLOO

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*