پنج شنبه, اسفند ۱۴, ۱۳۹۹
العَبْدُیُدَبِّرْ وَ اللَّهُ یُقَدِّرْ

العَبْدُیُدَبِّرْ وَ اللَّهُ یُقَدِّرْ

العَبْدُیُدَبِّرْ وَ اللَّهُ یُقَدِّرْ
باسلام وعرض ادب واحترام به شماییکه الان اینجا هستی و خوشا به سعادتت که اراده کردی خوشبخت شوی و خواست تو،تو را به اینجا کشیده،واین را بدان طبق فرمایش حضرت علی علیه‌السلام هیچ اتفاقی اتفاقی نیست واین خواست شما بوده که سراز اینجا درآورده اید! اگرعزم و اراده ات را جزم کرده با ما همراه شوی به تمام خواسته ها یت خواهی رسید(ماشاءالله) ☀️


اکثر مردم از استعداد و توان و ظرفیت عظیمی که همه ما بالفطره آنرا داریم بی اطلاع اند، این استعداد زمانی ظهور پیدا می کند که ما همه توجه و تلاشمان رابه یک موضوع خاص به کار گیریم ((نور خورشید همیشه وجود دارد و در جهات مختلف پرتو افشانی می کند! اماچه زمانی میتوانیم از آن برای روشن کردن آتش بهره بگیریم؟!… زمانی که یک ذره‌بین در مسیر آن قرار بدهیم!… چون آنگاه نور خورشیددر یک مسیر خاص متمرکز شده سوزاننده شده و به آتش دست خواهیم یافت))☀️
یقین دارم که زندگی همواره ما را امتحان می کند تا سطح تعهد و سر سپردگی ما روشن شود و پاداش های عظیم زندگی همواره برای کسانی است که تعهدات و تلاش بی پایانشان را تا زمان رسیدن به هدف و آرزویشان به کار می گیرند ☀️((حضرت عیسی مسیح (ع)می‌فرمایند؛اگر به اندازه دانه خردل ایمان داشته باشید، می‌توانیدکوهها را جابجا کنید))☀️
اراده افراد،آنها را به ۲گروه تقسیم می کند؛?آنهایی که در پشیمانی و افسوس زندگی می کنند ?آنهایی که به هدف و آرزوهای خود رسیده اندو یا در راستای رسیدن به آن هستند، که قطعاً شما جزء دسته دوم هستید که اراده کرده اید که به آن برسید! چون اگر غیر این می بود اکنون اینجا نبود ید[پس یقین داشته باشید هیچ اتفاقی اتفاقی نیست]از آنجاکه خداوند مسبب السباب است، وطبق اراده شما که خواستید سرنوشت خود را تغییر بدهید و از نو سرنوشت جدیدودل بخواهتان را برای خود بنویسید کائنات شما را به اینجا دعوت کرده است که در مسیر پیشرفت و موفقیت قدم بردارید و به تمام اهداف و آرزوهایتان دست یابید.
مهم نیست که در زندگی چه داریم! مهم اینست که می خواهیم چه داشته باشیم.
چون ما هستیم که تعیین می کنیم چه می توانیم داشته باشیم[ طبق فرمایش معصومین(ع)از تفسیرحدیث قدسی که در بالا آمده می فرمایند؛بنده خدا تدبیر می کند و خدایش در راستای تدبیر بنده اش آنرا برايش تقدیر می کند و بنده را به خواسته اش می رساند]از اینجا روشن مي شود هر چه ما بخواهیم همان می شود!
متعجبید!؟……. سوال می کنید چرا پس ما هرچه خواستیم نشد و به آن نرسیدیم؟!
بایستی عرض کنم ما نخواسته ایم بلكه فقط طلب کرده ایم و منتظر نشسته ایم تا آن خواسته بسمت ما بیاید! در صورتی که عرض کردم برای ساخت آتش بایستی ذره بینی سر راه نور خورشید قرار بدهید.
پس همین کار را برای آرزو و خواسته های خود هم باید داشته باشید!
حتماًمتوجه شدید که بنده تدبیر می کندیعنی چه و این تدبیر چیست؟! کلیه ابزار و لوازم موردنیازما برای رسیدن به آرزو وهدفی خاص.
(مثلاً :برای لذت بردن از یک سفرخاص بایستی تمام لوازم و ملزومات مورد نیاز آن سفر را آماده کرده و در راستای رسیدن به آن مکان وسیله نقلیه را تعیین”هواپیما-قطار-اتوبوس-وسیله شخصی”سپس مسیر تردد ومدت زمان اقامت-وضعیت جویی -مکان اقامت و… از همه مهمتربا افکارو اندیشه و گفتار و رفتار و کردار نیکوو نیت خیرکه همه اینها جزو تدابیر ماست، که پس از تدابیر لازم آن سفر و به راه افتادن حال نوبت تقدیر الهی است که شما را به نیت و آرزوی خوبتان برساند و در راستای تدبیر نیکوی شما سفری را که آرزو کرده بودید به شما ارزانی دارد و بهترین لذت را از این سفر ببرید).
ماکه از زندگی طلبکار نیستیم! بایستی با کمال ادب و متانت درخواست کنیم و در راستای درخواست خود تمام تلاشمان را برای بدست آوردن اهدافمان بکار بگیریم و آنگاه با تصویرسازی ذهنی در زمینه ی خواسته خود آنرا به بهترین نحو به زندگی خود دعوت کنیم . این دعوت با تدبیر شما به تقدیر شما منجر خواهد شد.وسرنوشت شما بدست خودتان رقم خواهد خورد.


حضرت عیسی مسیح(ع)می‌فرمایند:در زندگی موفق نشده و به خواسته ها و اهدافش نمی رسدانسانی که از نو متولد نشود [با دانستن این مطلب و اراده قوی و تدبیر درست شروع به اقدام برای رسیدن به اهداف و آرزوهایتان بکنید و زندگیتان را بعد ازاین طبق خواسته و آرزوی خود شکل دهید و آنرا به یاری خداوند به سرنوشت و تقدیر خود خواسته مبدل کنید.انشاءالله] ?من عظیم تر از آنی هستم که می اندیشم!؟
چه عالی می شد بدانیم با چشم، گوش، زبان، اراده و مغز و اندیشه ام چه کارهای عظیمی می شود انجام داد!
به هوش باشید “ضمیرناخودآگاه”بعنوان کودکی که یک دستش در دست شما و دست دیگرش در دست خداوندو قدرت الهی اش{کهnبرابر بیشتراز قدرت اتمی است}قرار دارد در جهت سازندگی یا تخریب زندگی شما، که در اختیار شماست!
شمابایستی در هر لحظه از”ضمیرناخودآگاه “خود بهترین استفاده را ببرید تا یک شبه ره ۱۰۰ساله را طی کنید.
آرام ودرِ گوشی می گویم “ضمیرناخودآگاه”بعنوان دفتر نمایندگی قدرت خداوند در وجود شما[چون خادمی وفادار، اربابی مستبد وبسیار قدرتمنداما کوراست و هرچه شما بگویید باور می کند]می تواند به هنگام بروز هر مشکلی، در کل جهان هستی بگردد و با کائنات ارتباط برقرار کرده، اسباب ووسایلی فراهم کند تا همه چیز به بهترین نحو در خدمت شما قرار گیرد و مسائلتان بصورت عالی حل شودو به خواسته تان برسید!

 

همیشه از خودتان یک تصویر خوب و جذاب در ذهن داشته باشید و سعی کنید در خود یک امتیازی پیدا کنید که در دیگران نیست سپس آنرا در ذهنتان مرور کنید[مثلاً:در فلان زمینه از همه سرتر و بهترم و خودتان را بخاطر همین مهم مورد تشویق قرار دهید و حتی برای خود جایزه بگیرید]تا “ضمیرناخودآگاه”شما احساس موفقیت کرده و باعث تحریک سایر قوا و افکار شما گردیده تا در تمام جهات موفق و پیروز شوید. و این را بدانید “برای کسی که شگفت زده خویش نیست معجزه ای وجود ندارد” و سعی کنید همیشه ظاهر مناسب داشته باشید! چون این عمل به شما احساس خوشی می دهد و اعتماد بنفس شما را بسیار بالا می برد. مهم نیست حتماً لباس های نو یا گران قیمت و مارک بپوشید مهم پاکیزگی و آراستگی است،زیرا لباس تمیز به انسان انرژی مضاعف و مثبت می دهد!

 


برای کمک به خود بجای اضطراب و نگرانی، آینده را خوب و روشن ببینید و نسبت به آن خوش بین باشید! حداقل امتیازی که این کار برای شما به ارمغان می آورد اینست که از خود خوری و ترس و واهمه از مشکلات که باعث ۹۰درصد از بیماریهاست به دور بوده و افکار و اندیشه خود را به مسائل مثبت منعطف کرده و اجازه نمی دهید حالتان خراب شود و افکار منفی شما را از پای درآورد و به تحقیق کارشناسان حدود ۹۵درصد از مشکلاتی را که ما از آنها واهمه داریم اصلاً اتفاق نمی افتد.
بدتر از آن اینست که اتفاق بد اصلاً وجود ندارد بلکه ما خودمان با افکارو اندیشه هایمان آنها را به زندگی خود دعوت می کنیم، و در اصل مانند آهنربای قوی مشکلات و معضلات را به سمت خود می کشیم! و در عجب میمانیم که این مشکل از کجا آمده و چرافقط برای من اتفاق می افتد…….!؟

 

ماهمیشه آن چیزی را که می خواهیم و به آن می اندیشیم به سوی خود جذب می کنیم!
شما که مانند درخت ساکن نیستند! پس هرچه را در زندگی دوست ندارید تغییر دهید و آنچه را دوست دارید جذب و بدست آورید.
خداوند مسئولیت زندگی هیچ کس، حتی پیامبر و بهترین بندگان خود رانیز بعهده نگرفته است،وفقط شما را کمک می کند به هر آنچه می خواهید برسید و این را بدانید درحال حاضر هرچه دارید[چه خوب، چه بد-چه زشت وچه زیبا-چه خواسته وچه ناخواسته]خودتان خواسته ایدواگر تصویر اشتباهاتتان رادر ذهن مرور کنید همان اشتباه ها را بارها و بارها تکرار خواهید کرد!
پس بیایید افسار زندگیتان را بدست خودتان گرفته و برای زندگی، خودتان تصمیم بگیرید! که اگر این کارنکنید، دیگران این کار را برای شما خواهند کرد!و در آینده همین گیرتان می آید که الان آمده، مگر اینکه اندیشه و تلاش درست را به آن بیافزایید.
بیایید از گذشته فقط درسش را بگیرید و رهایش کنید و بجای کلمه “باید”از واژه “می شد” استفاده کنید!
چون به شما حق انتخاب می دهد و متضمن هیچ گونه اشتباهی نیست! [مثلاً :درمورد فلان چیز “اگر براستی می خواستم می شد که همان جورکه من خواسته بودم شود”]آنگاه مسئولیت زندگی خودتان را بعهده می گیرید و آنچه را که واقعاً طالبیدومی خواهید بدست می آورید.
?بدانید”یافتن ریشه های نا آرامی اولین قدم برای یافتن آرامش است” و بارسیدن به آرامش واقعی و تغییرمثبت اندیشه -افکار-گفتارو کردارخودبه تمام ایده آل های زندگی(اهداف و آرزوهایتان) خواهیدرسید.
افراد موفق کارهای متفاوتی انجام نمی دهند بلكه فقط کارها را بصورت متفاوت انجام می دهند! واین تفاوت انجام کارها با سایر روشهای متداول که همه آنرا می دانند و انجام می دهند، باعث منحصر بفرد بودن و موفقیتشان است.
دقت کنیدبعضی مواقع نیازی به دویدن نیست وفرصتهای طلایی بدنبال شما می آیند و یا دور و بر شما پرسه می زنندو این شما هستید که چگونه بتوانید از آنها بهره برداری کنید {فرصت، تمام موقعیت هایی است که تو بتوانی تفاوتی مثبت را در آن باعث شوی}به یقین در هر روز زندگيت با هزاران نوع از این موقعیت ها روبرو می شوی و هرچه بتوانی تفاوت بیشتری ایجاد کنی و به انسانهای بیشتری سود برسانی، فرصتهای مقابل تو بزرگترو طلایی تر می شوند!
از همین الآن با خودت عهد ببند که در زندگی انسانهای اطرافت تفاوت مثبتی را ایجاد کنی و آنگاه ببین که چقدر عالی و معجزه آسا پاداش کارت را به صورت دنیایی از فرصتهای طلایی دریافت می کنی!
باتوجه به حدیث قدسی [لایُغَیِّرُ مٰابِقَوْمٍ حَتّیٰ یُغَیِّرُ مٰا باَنْفُسِهِمْ ]عرض کردم که خداوند مسئولیت زندگی هیچ کس را بعهده نمی گیرد و فقط کمک می کندکه هرچه می خواهیم، باشیم!
پس هروز با خود تکرار میکنیم “من مشتاق دگرگونی هستم – من مشتاقم که عوض شوم” و چون ما حرکت کرده و تغییر را خواسته ایم، آنگاه با تمام وجوداز خدا میخواهیم که ما را در مسیری که برای تغییر در پیش گرفته ایم یاری کندتا بتوانیم به امیدخداوند،به کلمه ای که دراول سایت ذکر شده[[سرماس]] یعنی مخفف جمله{{ سَرنِوشت را می توان از سَرْ نِوِشت}}دست یابیم. انشاءالله
هرروززمانی راجلوی آینه ایستاده ومدام باخود تکرارکنید[من عالی و دوست داشتنی هستم – هرچه نیاز دارم در اختیارم قرار می‌گیرد – من جاذب مهربانی، محبت و مغناطیس ثروت و درآمد هنگفت و فراوان هستم – برای من از آسمان همواره خیر می بارد – امروز یکی از بهترین روزهای زندگی من است – به فضل الهی همه چیز نیکوست ] لطفاً هیچگاه ترس و دو دلی و شک و اضطراب را به خودتان راه ندهید وهر عملی را باشادمانی انجام بدهید وتا لذتبخش نشده انجامش ندهید،چون برایتان ایجاد مشکلات فراوان و بدتر از همه بیماری خواهد کرد! که در قسمت بیماریها می توانید مشاهده کرده و روش درمانی آنها را نیز برای بهبودی و شفا استفاده کنید.

بر روی پیشنهاد شگفت انگیز کلیک کنید⬇️⬇️⬇️

 

WwW.MOHIE.IR

درباره‌ حسین مهدیخانلو

حسین مهدیخانلو / معروف به دکترمحیی / روانشناس و رواندرمانگر / مشاور فردی و خانوادگی / روانشناس و مشاورخانواده / مشاور برخی از مدیران و مسئولین / مشاور و تسهیلگر روابط فردی واجتماعی / متبحر وفعال در حوزه اینیاگرام / مدرس اصول وفنون مذاکره / مدرس ومشاور ارتباطات حضوری و تلفنی مدیران روابط عمومی / مدرس اصول و روشهای زندگی شاد وخانواده موفق باآموزه های دینی وتعالیم الهی/ مبدع و مدرس تکنیک اکسیرموفقیت در زندگی شاد و کسب وکار موفق / مشاور برندسازی، ارتقاع برند و طراحی لوگو / مشاور کسب وکارهای نوین / مدرس کسب وکارهای آفلاین و آنلاین / مشاورمدیران ارشدصنایع وسازمانهای خصوصی و دولتی / مشاورمدیران شهرکهای صنعتی وصنایع / عضو انجمن نانو / عضو انجمن مخترعین / عضو انجمن نخبگان کشور / دانش آموخته دکترای مدیریت کسب وکار / نویسنده کتاب سرنوشت را میتوان از سرنوشت / مدیرسایت سرماس WWW.MOHIE.IR / دارای مدرک وپروانه D.A.S از انگلستان / دارای مدرک(D.B.A)از وزارت علوم/ عضونظام ... / مشاور مدیران ومسؤلین کشوری ولشکری ازسال 76 تاکنون/ جوانترین مدیر برگزیده ی شهری در ۲۰ سالگی / دکترحسین مهدیخانلو HOSSEIN MAHDIKHANLOO

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*