دوشنبه, دی ۲۹, ۱۳۹۹

انواع مختلف لوسیون

لوسیون ها مایعات دارویی هستند كه معمولا از آب و به ندرت از آب الكل دار همراه با مواد دارویی تهیه می شوند.
از دم كرده های و جوشانده های حاصل از اعضاء گیاهان، به خصوص گل های آنها یا آب میوه ها و سبزی ها نیز می توان به تناسب نوع پوست و صفاتی كه این محلول ها دارا می باشند، به صورت لوسیون های ساده، با مالدین آنها بر روی پوست یا كمپرس استفاده به عمل آورد. این گونه لوسیون های ساده را می توان یك یا دو بار در روز به كار برد و پس از خشك شدن آنها بر روی پوست نیز، مدتی نسبتا طولانی به همان حال باقی ماند و پس از پاك كردن، به شستن آن اقدام نمود.
لوسیون برای زیبایی
تركیب: گلاب ۱۰۰۰ گرم، صابون طبی (آمیگدالن) ۱۲ گرم، پماد خیار ۹۰ گرم
طرز استفاده: برای تهیه این لوسیون صابون آمیگدالن را به قطعات كوچك تقسیم كرده، پماد خیار و گلاب را تدریجا به آن وارد می كنند تا به صورت محلول یكنواخت درآید. صابون آمیگدالن كه در تركیب این لوسیون به كار رفته است، از سود محرق مایع (یك سوم) به مقدار ۱۰۰۰ گرم و روغن بادام شیرین به مقدار ۲۱۰۰ گرم، (طبق روش تهیه صابون)، تهیه می شود.
لوسیون ضد تبخال
تركیب: عصاره برگ ساپونر (صابونی) ۵/۱ گرم، عصاره گاو زبان ۵ گرم، عصاره ترشك ۳ گرم، گلیسیرین ۴۰ گرم، آب به مقدار كافی (حداكثر ۲۰۰ میلی لیتر)
طرز استفاده: از لوسیون حاصل از مواد مذكور به مقدار ۱ قاشق دسر خوری قبل از غذای ظهر و شب مصرف می شود.
این لوسیون به غیر از تبخال در مورد زونا نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
لوسیون ضد حشرات
تركیب: گرد دانه استافیز گر ۱۰ گرم، چوب كاسیا ۱۰ گرم، سركه سفید به مقدار كافی (حداكثر تا ۱۰۰۰ میلی لیتر)
طرز استفاده: از خیساندن گرد دانه استافیزگر (زبیب الجبل) و چوب كاسیا در سركه لوسیونی حاصل می شود كه اگر بدن حیوانات را با آن شستشو دهند، از گزند حشرات محفوظ می ماند.
لوسیون ضد زخم
تركیب: برگ تازه جل (لوریه سریز) ۱۲۵ گرم، آب جوش ۲۵۰ گرم
طرز استفاده: این لوسیون كه در شستشو و اثر دادن بر روی زخم های بدخیم و سرطانی استفاده می شود، از برگ لوریه سریز و آب جوش به صورت دمكرده ای تهیه می گردد كه به آن ملیت ساده (شربت عسل) افزوده شده است.
شربت عسل یا ملیت ساده از حرارت دادن ۴۰۰ گرم عسل سفید خالص در ۱۰۰۰ گرم آب به دست می آید.?☀️

درباره‌ حسین مهدیخانلو

حسین مهدیخانلو / معروف به دکترمحیی / روانشناس و رواندرمانگر / مشاور فردی و خانوادگی / روانشناس و مشاورخانواده / مشاور برخی از مدیران و مسئولین / مشاور و تسهیلگر روابط فردی واجتماعی / متبحر وفعال در حوزه اینیاگرام / مدرس اصول وفنون مذاکره / مدرس ومشاور ارتباطات حضوری و تلفنی مدیران روابط عمومی / مدرس اصول و روشهای زندگی شاد وخانواده موفق باآموزه های دینی وتعالیم الهی/ مبدع و مدرس تکنیک اکسیرموفقیت در زندگی شاد و کسب وکار موفق / مشاور برندسازی، ارتقاع برند و طراحی لوگو / مشاور کسب وکارهای نوین / مدرس کسب وکارهای آفلاین و آنلاین / مشاورمدیران ارشدصنایع وسازمانهای خصوصی و دولتی / مشاورمدیران شهرکهای صنعتی وصنایع / عضو انجمن نانو / عضو انجمن مخترعین / عضو انجمن نخبگان کشور / دانش آموخته دکترای مدیریت کسب وکار / نویسنده کتاب سرنوشت را میتوان از سرنوشت / مدیرسایت سرماس WWW.MOHIE.IR / دارای مدرک وپروانه D.A.S از انگلستان / دارای مدرک(D.B.A)از وزارت علوم/ عضونظام ... / مشاور مدیران ومسؤلین کشوری ولشکری ازسال 76 تاکنون/ جوانترین مدیر برگزیده ی شهری در ۲۰ سالگی / دکترحسین مهدیخانلو HOSSEIN MAHDIKHANLOO

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*