سه شنبه, بهمن ۲, ۱۳۹۷
برای ثروتمند شدن،نباید این دروغ هاراباورکنید!

برای ثروتمند شدن،نباید این دروغ هاراباورکنید!

لطفاً توجه کنید که ثروتمند شدن تبدیل به دغدغه زندگی بسیاری از جوانان امروزی شده…
تا جایی که اکثر جوانان حاضر هستد حتی از راه‌های سریع پولدار شوند که این میتواند مشکل ساز باشد. در واقع، «راه های سریع پولدار شدن» فقط باعث میشوند خیلی زودتر فقیر شوید.
اما مسئله اصلی این است که دستیابی به هدف یعنی پولدار و ثروتمند شدن در نگاه اول ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد، مخصوصا اگر مجبور شوید در این راه روزهای شاد و جوانیِ خود با کار کردن فراموش کنید. اما نگران نباشید… چون خوشبختانه، اکثر دیدگاه ها در مورد ثروتمند شدن ریشه در تفکرات اشتباه و بی‌اساس دارند !
یعنی اکثر تفکراتی که برای ثروتمند شدن دارید، به احتمال زیاد اشتباه هستند !
چون از دنیای قدیم تر و با حرف مردم این باور و تفکرات به ما رسیده و چون از کودکی بارهای برای ما تکرار شده، به اشتباه فکر میکنیم درست هستند درحالی که هیچوقت واقعا برای صحیح یا غلط بودن آن ها تحقیق نکردیم.
در ادامه لیستی از باورهای اشتباهی که به دروغ به ما قبولاندند را میخوانید؛ چون اگر آنها را باور کرده باشید، مانع پیشرفت شما برای ثروتمند شدن خواهند شد.
برای اینکه بتوانید برای درستی هر ادعا تحقیق کنید، ما یک نمونه از افرادی که بدون توجه به دروغ مورد نظر ثروتمند شدن را به شما معرفی کردیم که بتوانید داستان موفقیت آنها را نیز پیگیری کنید :
۱- یک مادر تنها و بدون همسر شانس موفقیت ندارد.
دنیشا دنیل هاستن از جمله زنانی بود که در سن بیست سالگی یک مادر تنها و بدون همسر بود.
همسر وی مدت کوتاهی پس از تولد همسرش به علت سرطان جان خود را از دست داد. چند هفته بعد او مجبور شد برای تامین هزینه‌هایش به سر کار رود. با وجود شرایط سخت، وی ناامید نشد و با استقامت شرایط  دشوار را از پیش رو برداشت. این تلاش بی‌امان زندگی او را متحول کرد و در نهایت او یک مولتی میلیونر در تجارت املاک شد. داستان‌های متعددی از مادران مجرد وجود دارد  که در مواجه با چالشهای خود، ثروتمند شدند. شما هم حق انتخاب دارید و میتوانید تصمیم بگیرید که ثروتمند شوید.

۲- افراد ثروتمند، ناتوانی جسمی و روحی ندارند.
جان مورو، از آتروفی عضلانی نخاعی (SMA) رنج می‌برد، و در سن دوسالگی پزشکان از او قطع امید کرده بودند.
قبل از این که وی تصمیم ثروتمند شدن داشته باشد تمام عمرش را محدود به یک ویلچر کرده بود و سرمایهاش کمتر از هفتصد هزار دلار بود. برای در دست گرفتن سرنوشت خود و تعیین آینده، وی محدودیت های طاقت فرسای شغلی دولت ایالات متحده  را ترک کرد و به مکزیک رفت.
از آن زمان به بعد  صدها میلیون نفر از صفحه  وب او بازدید داشتند و مورو ده ها میلیون دلار از سه شرکت مختلف  درآمد دارد. با توجه به این موضوع، آیا عذر و بهانه شما قابل قبول میباشد؟

۳- ثروتمندان در خانوادهای با ثبات پرورش یافته اند.
برای اینکه بدانید این یکی از رایج ترین دروغ هایی است که مانع ثروتمند شدن شما میشود.

۴-  ثروتمندان از خانوادهای مرفه و پولدار هستند.
آیا تا به حال بی‌خانمان بوده اید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، پس یک خبر خوب در انتظار شماست.
صدها نفر از افراد بی‌خانمان وجود دارند که تصمیم گرفته اند خودشان برای تحول زندگیشان حرکتی انجام دهند و اکنون  تبدیل به یک میلیونر و حتی یک میلیاردر شده‌اند.
ژان پل دژوریا در اکو پارک لندن بزرگ شد. در یک برهه زمانی، او با پسر دو ساله اش در خیابان زندگی میکرد و با جمع آوری بطری‌های نوشابه  گذران روزگار میگذراند. می توانید تصور کنید که در دهه بیست سالگی خود در خیابان و با یک کودک دو ساله زندگی کنید در حالی که تنها راه درآمد شما برای سیر کردن کودک دو ساله تان از طریف جمع آوری بطری‌های نوشابه دور ریخته افراد دیگر به دست آید و هیچ خدمات حفاظتی هم شامل حالتان نشود؟
می توانید تصور کنید که او چه احساسی داشت وقتی به چشمان کودک دو ساله خود نگاه میکرد، آنچه که پسرش در مورد او به عنوان یک پدر فکر می کرد او را شرمسار نمیکرد؟ آیا به معنای واقعی احساس شکست نمیکردید و خود را بیلیاقت ترین فرد که توانایی سرپرستی کودک دو سالهاش را ندارد، تصور نمیکردید؟
با وجود این شرایط، او این احساسات منفی را کنار گذاشت و تمام سعی خود کرد تا یک فرد ثروتمند شود.
بیست سال پس از یک زندگی مفلوک در خیابان، او به یک ثروتمند چند میلیارد دلاری تبدیل شد. او با عشق به مردم، عشق به زندگی، و طراحی یک سیستم برای ایجاد محصولات با کیفیت که مورد علاقه مردم بود توانست فردی بسیار موفق در کسب و کار خود باشد.

۵- اگر در آمریکا به دنیا آمده بودیم شاید میتوانستیم ثروتمند شویم.
افراد ثروتمند در کشورهای مختلف سراسر جهان وجود دارند.
بیانیه های راننده تاکسی ها را که «اگر بیل گیتس تو ایران بود، هیچوقت بیل گیتس نمیشد…» را دور بیاندازید. با کمی تحقیق خواهید دید شرکت هایی درحال حاضر در ایران شکل گرفته اند که نه در سطح کشور، نه در سطح خاورمیانه بلکه در سطح جهان حرفی برای گفتن دارند…

۶- دارای ضریب هوشی بالا هستند.
شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بین ضریب هوشی و درآمد ارتباطاتی وجود دارد، اما در هنگام صحبت کردن با افراد ثروتمند متوجه خواهید شد که این موضوع همیشه صدق نمی کند.
نمونه های بسیاری از مردم ثروتمند با ضریب هوشی پایینتر از حد متوسط  و یا بدون ضریب هوشی بالا وجود دارد. غرور بصورت ناخودآگاه موجب انتخاب گزینه های بد مالی و ریسک های غیر ضروری میشود.
صرف نظر از اعداد، ثروتمند شدن راه و روش  و سیستم خاص خود را دارد اگر شما هیچ اطلاعاتی در این مورد ندارید کتاب «پدر پولدار، پدر بی پول» از رابرت کیوساکی را بخوانید. ( دربخش رابرت کیوساکی بخوانید)

۷- افراد ثروتمند ذوق هنری ندارند.
همه ی ما به نوعی استعداد یک هنر خاص را داریم و هر یک از ما به نوبه خود یک هنرمند هستیم.
دید هنری ما در زمینه ای میتواند فعال شود که به آن علاقه داشته باشیم و خلاقیت ما در آن زمینه شکوفا شود. یک نفر عاشق مهندسی و پیدا کردن ساز و کار ماشین آلات است و خلاقیت اش در این راه بروز میکند. یک نفر عاشق هنر و طراحی است و خلاقیت اش را در این راه بروز میدهد.

۸- افراد ثروتمند جذاب هستند.
در گوگل میتوانید تصاویر میلیاردرها و میلیونرها را جستجو و مشاهده کنید. بسیاری از آنها چهره ی متوسطی دارند و چندان هم جذاب به نظر نمیرسند…

۹- ثروتمندان فقط مردان سفیدپوست هستند.
بسیاری از میلیاردرهای خود ساخته سفید پوست نیستند و فوربس (مجله تجارت در آمریکا) نام بسیاری از این افراد را در مقالات خود ذکر کرده است.

۱۰- همیشه حق با مشتری است.
همیشه برای خدمات بی عیب و نقص به مشتری تلاش کنید، اما شما مختارید با مشتری که وقت شما را هدر میدهد و سلامت روان مناسب ندارد، هر گونه که مایلید رفتار کنید. میتوانید از معامله با چنین افرادی اجتناب وخوداری کنید. مشتریان غیر منطقی هزینه‌های جبران ناپذیری برای شرکت شما بوجود میآورند که میتوان این انرژی و سرمایه را در راستای منافع دیگر استفاده نمود.
۱۱- ثروتمند شدن نیازبه زمان و سرمایه هنگفت دارد.
بازاریابی و ارائه کالا بسیار راحت تر از آنچه شما فکر می کنید است و می توانید از وقت و سرمایه افراد دیگرب رای رسیدن به اهدافتان استفاد کنید.
اگر فاقد بودجه لازم هستید، می توانید روی وقت خود سرمایه‌گذاری کنید. اگر زمان کافی در اختیار ندارید با کاهش برخی فعالیت های غیرضروری روزمره خود مانند تماشای تلویزیون و یا انجام کارهای بیهوده، زمان لازم را به دست آورید.
زندگینامه افراد ثروتمند را اگر بخوانید، خواهید دید اکثر آنها در بی پول ترین برهه زمانی و وقتی که مشکلات فراوانی برای رسیدگی به آنها داشتند سنگ بنای ثروت شان را بنا کردند.

۱۲- ثروتمند شدن به بهای نابودی محیط زیست است.
اگر بخواهید مسیری انتخاب کنید که موجب صرفه جویی در وقت و هزینه مردم شود باید نهایت تلاش خود را در این راه انجام دهید. تلاش کمتر به معنای این است که منابع کمتری از محیط زیست مورد استفاده قرار میگیرد.
همچنین می توانید با نوآوری و خلاقیت باعث کاهش آلودگی و صرفهجویی در منابع محیط زیست شوید. حتی می توانید بخشی از ثروت به دست آورده خود را به بهبود و حمایت از منابع محیط زیست اختصاص دهید.
از ثروتمندان معروف که در این زمینه فعالیت میکنند، ایلان ماسک موسس شرکت «تسلا موتورز» تولید کننده اتومبیل های برقی است.

۱۳- افزایش ثروت شما به معنی فقیر شدن فردی دیگر میباشد.
ثروتمند شدن به معنی سرقت مال دیگران نیست. اگر در این مورد شک و تردید دارید، به این فکر کنید که پول شما از چه طریقی به دست شما میرسد و چگونه یک شخص برای بار اول ثروتمند شده است.
ثروتمند شدن به معنی گرفتن مال دیگران نیست. افراد ثروتمند کیک را تقسیم نمیکنند بلکه خودشان کیک سیب درست میکنند و به مردمی که کیک دوست دارند می فروشند. اندرو کارنگی، سلطان فولاد آمریکا گفته << در این دنیا‌ آنقدر ثروت زیادی وجود دارد که اگر فقط ترسِ از دست دادنِ ثروت اکنون تان را داشته باشید هیچوقت آنرا بدست نخواهید آورد.>>
۱۴- سرمایه گذاریدر بازار سهام شما را ثروتمند میکند.
سرمایه‌گذاری در بازار سهام یک راه عالی برای ثروتمند شدن است اما تنها زمانی این موضوع صدق دارد که این کار درست انجام شود. اکثر مردم از این راه منافع بسیاری کسب کرده اند، اما سرمایه‌گذاری در بازار سهام شما را میلیاردر نمیکند مگر اینکه یک سرمایه هنگفت در اختیار داشته باشید یا بیش از یکی دو دهه انتظار بکشید.
تلاش برای به سرعت ثروتمند شدن در بازار سهام یکی از سریع ترین راه های از دست دادن سرمایه زیاد شما میباشد (اگر شک داشتید، کافیست یک سری به بازار بورس بیاندازید و با افرادی که تمام دار و ندارشان را از دست داده اند صحبت کنید)

۱۵- ثروتمندان سرمایه‌گذاری نمیکنند.
پول خود را همیشه در املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری کنید، حتی اگر میتوانید در وقت و زمان خود نیز سرمایه گذاری کنید.
اگر شما در هیچ زمینها ی سرمایه‌گذاری نکنید، تورم ارزش پولتان را پایین میبرد و نیمی از ارزش سرمایه شما پس از بیست سال از بین خواهد رفت (شاید هم زودتر…) اگر تصمیم به سرمایه گذاری نداشته باشید از ارزش سرمایه شما به شدت کاسته خواهد شد.
همیشه به دنبال موقعیت جدید برای سرمایه‌گذاری باشید و در صورت داشتن سرمایه لازم روی فرصت ها و ایده های کارآفرینی سرمایه گذاری کنید.

۱۶- اگر می‌خواهید کاری درست انجام شود بهتر است آن را خودتان انجام دهید.
با دریافت مشاوره مناسب، سرمایه گذاری خارجی، اخذ نمایندگی استفاده از سیستم های اتوماتیک و منابع در دسترس بهترین تصمیم را اتخاذ کنید. سعی کنید مسئولیت نهایی را خودتان به عهده بگیرید و با اعتماد به نفس لازم بصورت غیر مستقیم نظارت و مدیریت داشته باشید و تلاش تان را برای بهبود موقعیتتان بیشتر کنید.
اگرچه ممکن است مجبور به اختصاص کمی سرمایه و وقت بیشتر شوید اما با گذشت زمان منافع و سود بیشتری حاصل خواهید کرد.
و البته یادتان نرود، شما قرار نیست قهرمانِ تنهایِ فیلم ها شوید !
میخواهید کاری بزرگ انجام دهید؟ باید یک تیم داشته باشید. بدون داشتن یک تیم، شما به تنهایی نمیتوانید ثروتمند شوید.

۱۷-  ثروتمندان خسیس هستند.
افراد ثروتمند تر تعامل بیشتری با دوستان شان دارند و ممکن است در برخی مواقع از آنها درخواست کمک مالی کنند. به هر حال شما هم باید لطف آنها را جبران کنید و در زمان نیاز به آنها کمک مالی کنید. پس در انتخاب دوستانتان دقت کنید و افرادی را برگزینید که در هنگام دریافت کمک مالی، قطعا قرض خویش را جبران کرده و پول شما را بازمیگردانند.
ثروتمندان واقعا افراد خسیسی نیستند. آنها ارزش پول را درک کرده اند و حاضر نیستند بیهوده پول شان را از دست بدهند.

۱۸- شرایط خاص و فرصت مناسب لازمه کسب ثروت است.
این شما هستید که با قرار دادن خود در شرایط و موقعیت مناسب میتوانید فرصتهای عالی را برای خود تصاحب کنید. قطعا با تلاش بیشتر موقعیتها و فرصتهای بیشتری به دست خواهید آورد.
به قول معروف «از شما حرکت، از خدا برکت.» خداوند به کبوترمیکنند. میدهد، اما آنرا در لانه شان قرار نمیدهد. پس اگر میخواهید در زمان درست، در جای درست و با افراد درست ملاقات کنید تا فرصت ثروتمند شدن تان را بدست بیاورید، باید تلاش کنید، فعالیت کنید و هرکاری از دست تان بر می آید انجام دهید برای ثروتمند شدن تان.

۱۹- ثروتمندان هرگز اشتباه نمیکنند.
شکست لازمه موفقیت است. باید از شکست درس گرفت و تجربه کسب کرد.

۲۰- ثروتمندان تمام وقت به همه بله میگویند.
افراد موفق اکثر مواقع از «قدرت نه گفتن» شان استفاده میکنند. اگر شما شجاعت نه گفتن را ندارید بهتر است تجدید نظری داشته باشید و در مورد مطلب زیر کمی تعمق کنید.
ممکن است همکار شما تقاضا کند که کاری را برایش انجام دهید و شما برای اینکه در نظر او آدم بده نشوید از رد درخواست او و نه گفتن اجتناب میکنید. ممکن است تصور کنید درخواست همکارتان ضروری بوده و شما کار درستی انجام دادهاید. مردم روی حرف شما حساب باز میکنند و دیگر نمیتوانید حرف خود را پس بگیرید. در همین حال متوجه میشوید که دخترتان دقیقا در همان زمان اجرای نمایش دارد و این اولین اجرای او میباشد.
قلبتان به شدت شروع به تپیدن میکند سرعت نبض تان بالا رفته و عرق میکنید. به چشم دختر شش ساله خود نگاه میکنید. او واکنش شما را می بیند. چشمهایش به شما خیره شده و شما باید به او بگویید که قادر نیستید در اولین اجرای مدرسه اش حضور داشته باشید او می پرسد: “چرا بابا؟” شما چه می گویید؟ آیا میخواهید اعتراف کنید که شهامت نه گفتن به کسی که  نقش مهمی در زندگی شما ندارد را نداشته اید؟ آیا در نهایت یک نه گفتن ساده ارزش اینقدر اذیت شدن را دارد؟
همین شرایط را در موقعیت کاری در نظر بگیرید.
چگونه بسیاری از فرصتها را رد کردید چون به یک درخواست کم اهمیت تر پاسخ مثبت داده بودید. بله گفتن به معنی نه گفتن به تمام فرصتهایی است که در آینده میتوانید به دست آورید. سعی کنید تنها به درخواست‌هایی پاسخ مثبت دهید که ارزش بله گفتن داشته باشند.

۲۱- ریسک کردن غیرضروری
افراد ثروتمند میدانند که یک شبه نمیتوان ره صد ساله رفت و با استفاده از تجربیات افرادی که در زمینه کاری آنها فعالیت میکنند جوانب کارهایشان را سنجیده و به هنگام ریسک کردن با دقت و بررسی همه ابعاد گام برمیدارند.

۲۲- اجتناب از خطر
همه چیز در زندگی یک ریسک است است، حتی انجام ندادن هیچ کاری و حفظ وضعیت موجود.
مهم این است که به درستی موقعیت خطر را بررسی کنید و بدون ترس حرکتی با احتمال ریسک پایین انجام دهید. خیلی ساده است، اگر در حال حرکت رو به جلو نیستید، در حال حرکت به عقب هستید.

۲۳- ثروتمندان خوش شانس هستند.
هر چه هوشمندانه و زیرکانه تر عمل کنید شانس و اقبال بیشتری در انتظار شما خواهد بود.

۲۴- برای ثروتمند شدن باید سخت کار کرد.
میتوانید به شدت کار کنید اما اگر این اقدامات تنها شما را رو به جلو برده و سرعت موفقی تان کم است احتمالا مسیر را اشتباه رفته اید و احتمال موفقیت شدن تان بسیار کم است. اگر به آنچه که مدنظرتان است نرسیده اید علتش را از خود بپرسید.
تلاش لازم را انجام دهید اما به جای تلاش بی وقفه به دنبال راه حل مبتکرانه و زیرکانه باشید و در صورت پی بردن به رویکردهای اشتباه، از تغییر مسیر خود هراس نداشته باشید. به جای سخت کار کردن، ثروتمندان یادگرفته اند هوشمندانه کار کنند و از پول شان به عنوان وسیله ای برای سریع تر رسیدن به اهداف شان استفاده میکنند.

درباره‌ حسین مهدیخانلو

حسین مهدیخانلو / معروف به دکترمحیی / روانشناس ومشاور / روانشناس و مشاورخانواده / مشاور فردی و خانوادگی / مشاور برخی از مدیران و مسئولین / مدرس اصول وفنون مذاکره / مدرس ومشاور ارتباطات حضوری و تلفنی مدیران روابط عمومی / مدرس اصول و روشهای زندگی شاد وخانواده موفق باآموزه های دینی وتعالیم الهی/ مبدع و مدرس تکنیک اکسیرموفقیت در زندگی شاد و کسب وکار موفق / مشاور برندسازی، ارتقاع برند و طراحی لوگو / مشاور کسب وکارهای نوین / مدرس کسب وکارهای آفلاین و آنلاین / مشاورمدیران ارشدصنایع وسازمانهای خصوصی و دولتی / مشاورمدیران شهرکهای صنعتی وصنایع / عضو انجمن نانو / عضو انجمن مخترعین / عضو انجمن نخبگان کشور / کارشناس ارشدمهندسی معماری / دانش آموخته دکترای کسب وکار (DBA)/ نویسنده کتاب سرنوشت را میتوان از سرنوشت / مدیرسایت سرماس WWW.MOHIE.IR / طراح پروژه های معماری خاص_میادین والمانها شهری / عضونظام ... / جوانترین مدیرشهری ومشاورمسؤلین کشور ازسال 76 در سن ۲۰ سالگی /

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*