چهارشنبه, فروردین ۱۳, ۱۳۹۹
مدیریت بحران درسخنرانی

مدیریت بحران درسخنرانی

در سخنرانی های حرفه ای زمانی که برق قطع میشه چگونه مدیریت بحران کنیم!؟

خدمتتان عارضم که چندی پیش یک فضانورد روسی به نام LAZOTKINبه دعوت آقای برزو سفری چند روزه به ایران داشت و ۲ روز هم در اصفهان بود.

یکی از سخنرانی‌هایش قرار بود در دانشگاه اصفهان برگزار شود. صبح همه در سالن اصلی دانشگاه که یک سالن ۴۰۰ نفره بود، جمع شدند و لازوتکین به همراه مترجمش برای سخنرانی به بالای سن رفت.

هنوز ۱۰ دقیقه از آغاز سخنرانی‌اش نگذشته بود که برق رفت!
سالن تاریک و کاملا ظلمات بود. این آقا بدون کوچک‌ترین مکثی یک دفعه گفت: اوه چه اتفاق جالبی افتاد و چه خاطره‌ای رو برای من زنده کرد!

یادش به زمانی افتاد که تو ایستگاه فضایی اقامت داشت و چند بار طی اقامتش برق‌ ایستگاه قطع شد.

در اون لحظه بلافاصله از مترجمش خواست نور موبایل یا هر چیز دیگه‌ای که وجود دارد را به طرف او قرار دهند تا حضار بتوانند او را ببینند. سپس به جلوی سن آمده و درباره‌ برق رفتن در فضا و از کار افتادن سیستم تهویه و اکسیژن ساز در آن زمان و قطع ارتباط با زمین برای حاضرین صحبت کرد.

و خلاصه این بحران رو در نیم‌ساعت در تاریکی مطلق، بدون بلندگو چنان با جذابیت شرح داد که بعضی‌ فکر کردند که قطعی برق یک سناریو و ترفند بوده است. وقتی هم که برق آمد و سالن روشن شد، هیچ کس از سالن بیرون نرفته بود …

همچنین موضوع سخنرانی‌اش در یک لحظه تغییر کرد و یک بحث علمی بسیار جالب را از دل چنین بحرانی بیرون کشید. این چنین است که تفاوت یک سخنران حرفه‌ای با یک سخنران مبتدی مشخص می‌شود.

شما برای بحرانی مثل قطع شدن برق چه برنامه‌ای دارید؟!
حتما برای چنین روزی برنامه ریزی کنید و اگرگزینه ی خوبی بنظرتان رسید با ماهم درمیان بگذارید لطفا.
WWW.MOHIE.IR

درباره‌ حسین مهدیخانلو

حسین مهدیخانلو / معروف به دکترمحیی / روانشناس و رواندرمانگر / مشاور فردی و خانوادگی / روانشناس و مشاورخانواده / مشاور برخی از مدیران و مسئولین / مشاور و تسهیلگر روابط فردی واجتماعی / متبحر وفعال در حوزه اینیاگرام / مدرس اصول وفنون مذاکره / مدرس ومشاور ارتباطات حضوری و تلفنی مدیران روابط عمومی / مدرس اصول و روشهای زندگی شاد وخانواده موفق باآموزه های دینی وتعالیم الهی/ مبدع و مدرس تکنیک اکسیرموفقیت در زندگی شاد و کسب وکار موفق / مشاور برندسازی، ارتقاع برند و طراحی لوگو / مشاور کسب وکارهای نوین / مدرس کسب وکارهای آفلاین و آنلاین / مشاورمدیران ارشدصنایع وسازمانهای خصوصی و دولتی / مشاورمدیران شهرکهای صنعتی وصنایع / عضو انجمن نانو / عضو انجمن مخترعین / عضو انجمن نخبگان کشور / دانش آموخته دکترای مدیریت کسب وکار / نویسنده کتاب سرنوشت را میتوان از سرنوشت / مدیرسایت سرماس WWW.MOHIE.IR / دارای مدرک وپروانه D.A.S از انگلستان / دارای مدرک(D.B.A)از وزارت علوم/ عضونظام ... / مشاور مدیران ومسؤلین کشوری ولشکری ازسال 76 تاکنون/ جوانترین مدیر برگزیده ی شهری در ۲۰ سالگی / دکترحسین مهدیخانلو HOSSEIN MAHDIKHANLOO

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*