یکشنبه, اسفند ۴, ۱۳۹۸
مراقب آتش هاى زير خاكسترباشيد

مراقب آتش هاى زير خاكسترباشيد

شب گذشته که شايد شما خواب بوديد متاسفانه سه آتش سوزي بزرگ رخ داد که منجر به فجايع ناراحت کننده و تکان دهنده اي شد و نکته ي قابل تأمل اينکه، در هر سه اين آتش سوزي ها خطاي انساني و غفلت و عدم آگاهي عامل اصلي بوده است!

۱- مسبب آتش سوزي اول آقايي بود که متاسفانه براي چندمين بار نتوانست آتش خشم خود را کنترل کند و هم فرزندش را به شدت تنبيه بدني کرد و هم اينکه به همسرش ناسزا گفت و توهين هاي شديدي کرد.

تأسف بارتر اينکه همسر اين آقا به جاي اينکه به دنبال خاموش کردن اين آتش باشد با جواب دادن ها و توهين هاي متقابل سبب شعله ورتر شدن اين آتش شد.

آخرين اخبار از اين حکايت دارد که بخش قابل توجهي از بنيان هاي اين خانواده سوخته و اين زندگي مشترک در مرز فروپاشي است!

۲- آتش سوزي مهيب دوم را پدر و مادري ناآگاه به وجود آوردند که وقتي متوجه خطاي بزرگ پسر جوان شان شده اند آنقدر او را سرزنش و ملامت کردند که اکنون آتش لجاجت و کينه ي اين جوان شعله ور شده و مقابل پدر و مادر ايستاده است. همسايه ها که شاهدان عيني اين درگيري و آتش سوزي بودند ناخودآگاه به ياد اين فرمايش اميرالمومنين عليه السلام افتادند که :
” هرگاه سرزنش و ملامت زياد شود آتش لجاجت شعله ور مي شود.”

۳- مسبب آتش سوزي بزرگ ديگر خانمي ميانسال بود که آنقدر بين دو خانواده که در ابتدا اختلاف کوچکي داشتند خبرکشي کرد و حرف هاي اين خانه را به آن خانه بُرد و صحبت هاي اين خانواده را به آن خانواده انتقال داد که متأسفانه آتش فتنه اي بزرگ برپا شد به طوري که اکنون با تشديد بدگماني هاي اين دو خانواده نسبت به هم دعوا و درگيري هاي آنها به اوج رسيده و بخش قابل توجهي از پيوندهاي عاطفي در اين حادثه، سوخته است.

دوستان عزيز بايد مطمئن باشيم اين اولين و آخرين باري نخواهد بود که شاهد چنين فجايعي هستيم و ثانياً بايد يقين بدانيم که الزاماً اين حوادث صرفاً براي همسايه هاي ما رخ نخواهد داد.

چه بسا اگر مراقب نباشيم و کوتاهي کنيم، اين اتفاق شاید خدای ناکرده براي ما و خانواده ي ما رخ دهد!

بنابراين بياييد بيشتر مراقب باشيم که آتش به زندگي خود و ديگران نياندازيم…که خدا مارا می بیند!
و به قول معروف يك دل شكستن راه يك عمر موفقيت را به تأخير و تعويق مى اندازد و حتى گاها اصلا به ناكجا آباد مى انجامد….
حواسمون خوب جمع باشه دنيا بشدت گرد و كوجك است و هركاري خير و شري كنيم سريع دامن مان را خواهد گرفت و اگر هم به تعويق افتاد تصور نكنيم كسي نديد و نشنيد و گزارشي رد نشد! مطئمن باشيد يك روزي، يك جاي، يك وقتي به شكل ديگه اي خفتمون ميكنه همين عملي كه انجام داديم! حالا يا خوب يا بد… در قرآن آخر سوره زلزال كاملا توضيح داده شده كه هركاري نيك و بد و كم و زياد كنيد جزايش را خواهيد ديد…
لطفا بيشتر دقت كنيد و شك نكنيد. خداوند در مورد حق الناس با كسي تعارف و شوخي نمى كند… #حسين_مهديخانلو #سرماس #دكترمحيي

WWW.MOHIE.IR

درباره‌ حسین مهدیخانلو

حسین مهدیخانلو / معروف به دکترمحیی / روانشناس و رواندرمانگر / مشاور فردی و خانوادگی / روانشناس و مشاورخانواده / مشاور برخی از مدیران و مسئولین / مشاور و تسهیلگر روابط فردی واجتماعی / متبحر وفعال در حوزه اینیاگرام / مدرس اصول وفنون مذاکره / مدرس ومشاور ارتباطات حضوری و تلفنی مدیران روابط عمومی / مدرس اصول و روشهای زندگی شاد وخانواده موفق باآموزه های دینی وتعالیم الهی/ مبدع و مدرس تکنیک اکسیرموفقیت در زندگی شاد و کسب وکار موفق / مشاور برندسازی، ارتقاع برند و طراحی لوگو / مشاور کسب وکارهای نوین / مدرس کسب وکارهای آفلاین و آنلاین / مشاورمدیران ارشدصنایع وسازمانهای خصوصی و دولتی / مشاورمدیران شهرکهای صنعتی وصنایع / عضو انجمن نانو / عضو انجمن مخترعین / عضو انجمن نخبگان کشور / دانش آموخته دکترای مدیریت کسب وکار / نویسنده کتاب سرنوشت را میتوان از سرنوشت / مدیرسایت سرماس WWW.MOHIE.IR / دارای مدرک وپروانه D.A.S از انگلستان / دارای مدرک(D.B.A)از وزارت علوم/ عضونظام ... / مشاور مدیران ومسؤلین کشوری ولشکری ازسال 76 تاکنون/ جوانترین مدیر برگزیده ی شهری در ۲۰ سالگی / دکترحسین مهدیخانلو HOSSEIN MAHDIKHANLOO

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*