چهارشنبه, خرداد ۲۲, ۱۳۹۸

نکاتی بسیارمهم در رابطه با خودسازی و رشد فردی

با توجه به اینکه معتقدم کسانی که در کسب و کارشان به موفقیت می رسند، در ۹۹ درصد موارد جوهره و عرضه و مهارت هایی دارند که دیگران از آنها بی بهره اند. بنابراین تصمیم گرفتم در ابتدای بحث هنر فروشِ موفق، به نکاتی از ساختار فکری و شخصیتی که لازمه ی موفقیت در هر حوزه ای است اشاره کنم:
همانطور که بیش از دو سوم از بدن ما را آب تشکیل می دهد، بیش از ۸۰ درصد از موفقیت ما را هم نوع و ساختار شخصیتی ما شکل می دهد. بنابراین، همانطور که نمیتوان بدون نوشیدنِ آب کافی زنده ماند، بدون کار کردن روی شخصیت و تلاش برای رشد و بهبود آن، نمیتوان به موفقیت های چشمگیر، امیدوار بود.
تحققِ همه ی استعدادها و توانمندی هایمان و تجسم آنها در عالم بیرون، تنها هدف واقعیِ زندگی است.
ما اگر گل و گیاه باغچه مان را دوست نداشته باشیم، به آنها رسیدگی نخواهیم کرد. در مورد خودمان هم همینطور هستیم. اگر عاشق خود نباشیم، از خودمان مراقبت نمی کنیم و به رشد فردی مان توجهی نمی کنیم. کسی هم که خود را دوست ندارد، همه ی دنیا و مردمِ آن را زشت و دوست نداشتنی می پندارد و در نتیجه نمی تواند در به موفقیت ها بهتری دست پیدا کند.
برای دستیابی به موفقیت های بزرگ باید بلندپرواز بود. کسی که فقط نوک بینی خود را می بیند، از فرصت هایی که در فواصل دورتر به او دست تکان می دهند، غافل خواهد ماند.
ذهن ناخودآگاه شما قدرتمندترین و بانفوذترین نیروی جهان است. کسی که بتواند افکار خود را کنترل کند، در واقع نیروی ذهن ناخودآگاهش را تحت کنترل درآورده و در نتیجه می تواند خالق دنیای خود باشد.
دنیای بیرون شما در واقع بازتاب و تجسمی عینی از دنیای درون شماست. پس درون خود را به شکلی بسازید که دوست دارید دنیای اطراف تان را به آن شکل و با آن کیفیت ببینید.
در انتخاب کسانی که با آنها همواره معاشرت می کنید دقت کنید. شما چه بخواهید و چه نخواهید از اطرافیان و دوستان تان تأثیر می پذیرید و ناخواسته از الگوهای رفتاری آنها تقلید می کنید. به قولِ زیگ زیگلار: “اگر همواره با بوقلمون ها دمخور باشید، نمی توانید با عقاب ها پرواز کنید!”
دکتر مک لاند، استاد دانشگاه هاروارد نیز در این رابطه می گوید: گروه مرجع منفی و مخربی که الگوی رفتاری و عملکردی یک فرد را ترسیم کند، او را برای تمام عمر به ورطه ی ناکامی و سیه روزی خواهد کشاند.
قانونی وجود دارد که می گوید: انتظار هر اتفاقی را داشته باشی، همان به سرت می آید! این قانون را همه ی ما به نوعی شنیده ایم. اگر انتظارِ ثروت و موفقیت را داشته باشید، همان را تجربه خواهید کرد و اگر انتظار داشته باشید که اسم و رسم و شهرت بدست بیاورید، با همین موقعیت روبرو خواهید شد.
وقتی از افراد موفق در مورد چگونگیِ موفقیت شان در گذر از فراز و فرود زندگی می پرسیم، در جواب می گویند: “من باهوش تر از بقیه نبودم. اما بیشتر و بهتر از بقیه کار کردم!” انسان های موفق، همیشه افرادی تلاشگر و بلندپرواز بوده و هستند.
برنده ها هیچ وقت جاخالی نمی دهند! به مشکلات پشت هم نمی کنند! خودشان را به “آن راه” هم نمی زنند! آنها می ایستند و با تمامِ توان به دنبال راه حل هایی جهت حل و فصل مشکلات و چالش های خود می گردند.
رید باکلی: “اگر سعی نکنید که همیشه چیزهای تازه ای یاد بگیرید و مهارت هایتان را به روز رسانی نکنید، مطمئن باشید که کس دیگری در جا و موقعیت دیگری این قدم ها را برمی دارد و پیشرفت می کند و وقتی شما با او روبرو شوید، بازنده خواهید شد.”
گفتیم یادگیری! آیا میدانید که گوش دادن به سی دی های آموزشی در خودرو، یکی از بهترین و موثرترین شیوه های آموزش اصول و نکات مهم در حوزه ی کاری تان است؟ زیگ زیگلار در این رابطه می گوید: “در دانشگاه اتومبیل تان ثبت نام کنید و تمام عمر در آن آموزش ببینید!”
ساموئل اسمایلز: “شکست های ما درس هایی هستند که از زندگی می آموزیم. اغلب مؤثرترین و مفیدترین درس های را از کارها و رفتارهایی می آموزیم که برای ما بی ثمر بوده اند. کسی که اشتباه نمی کند، واقعیات تازه ای را نیز کشف نخواهد کرد.”
ارن نایتیگل: “برای دستیابی به ثروت و موفقیت، باید صداقت داشته باشید. اگر صداقت ندارید، پس آن را ایجاد کنید!” رالف والدو امرسون: “از شخصیت خود مانند چیزی ارزشمند و مقدس پاسداری کنید.” در هر کار و در هر شرایطی، با خودتان و دیگران صادق باشید.
از انجایی که اغلب انسان هایی که در زندگی با آنها سر و کار داریم، انسان های نیمه صادق یا ناصادقی هستند، بنابراین بسیاری از مردم بعد از مدتی قادر به تشخیص دروغ می شوند. کسی که تصور می کند می تواند دیگران را فریب دهد، از همه احمق تر است!
انسان های موفق صبح زود از خواب بیدار می شوند و روز خود را با انرژی و انگیزه شروع می کنند. اما بازنده ها یا انسان های نه چندان موفق، تا آخرین لحظه در رختخواب می مانند و بدون هیچ انگیزه و ذهنیت شفافی، با عجله به محل کارشان می روند.
آلبرت هیوبارد: شکست هنگامی اتفاق می افتد که شخص از سعی و تلاش دست بردارد. شکست هر کسی، از درون او اتفاق می افتد. هرگز مانعی وجود ندارد که نتوان برطرفش کرد. تنها مانع موجود، عزم و اراده ای ضعیف و ناکارآمد است.
جری کولیر: “سماجت و پافشاری پیوسته و اطمینان خاطر دادن، مشکل را خنثی و از صحنه خارج می کند و هر چیزی که همانند مانعی بر سر راه قرار گرفته، از بین می برد.”
مارک تواین: شجاعت به معنی نبود ترس نیست. شجاعت یعنی کنترل و مدیریت ترس.
انتظاراتی که شما از اطرافیان خود دارید، روی آنها تأثیر می گذارد. و بالعکس، انتظاراتی که دیگران از شما دارند – بخصوص آنهایی که برایتان مهم و قابل احترامند – روی شما تأثیر می گذارند.
گواتاما بودا: “غلبه کردن بر خود – یعنی تسلط و کنترل بر خود – از پیروزی در هزار جبهه بهتر است. تنها در این صورت، پیروزی واقعی نصیب شما می شود. این پیروزی را نه فرشتگان می توانند از شما بگیرند و نه دیوان!”
همیشه به خاطر داشته باشید: دانسته ها و معلومات شما برای مردم اهمیتی ندارد! برای آنها این مهم است که شما چقدر اهمیت می دهید و علاقه و اشتیاق نشان می دهید.
اولیور نتل هملز: “مهم نیست که در کدام نقطه ی دنیا قرار داریم. مهم این است که در چه جهتی حرکت می کنیم.”

WWW.MOHIE.IR

خلاصه ی عرایض:
همه چیز از خود شما شروع می شود! تا زمانی که به لحاظ مهارتی و شخصیتی، به رشد قابل قبولی نرسید، نباید به موفقیت در کار و زندگی تان امیدوار و خوش بین باشید. هر چقدر هم که بخواهید حرفه ای عمل کنید، وقتی در ساختار فکری و شخصیتی تان نقطه ضعفی داشته باشید، شک نکنید که آن نقطه ضعف در جایی از زندگی و کسب و کارتان خودش را نشان خواهد داد.
بنابراین با وجود مشغله های بسیاری که همه ما به نوعی با آنها درگیر هستیم، خوب است که با توجه به این نکات، در جهت بهتر شدن قدم برداریم و از مزایا و منافع بلندمدت و ماندگار آنها بهره مند شویم و به راحتی را ههای جذب ثروت را دریابیم .  WWW.MOHIE.IR

درباره‌ حسین مهدیخانلو

حسین مهدیخانلو / معروف به دکترمحیی / روانشناس ومشاور / روانشناس و مشاورخانواده / مشاور فردی و خانوادگی / مشاور برخی از مدیران و مسئولین / مدرس اصول وفنون مذاکره / مدرس ومشاور ارتباطات حضوری و تلفنی مدیران روابط عمومی / مدرس اصول و روشهای زندگی شاد وخانواده موفق باآموزه های دینی وتعالیم الهی/ مبدع و مدرس تکنیک اکسیرموفقیت در زندگی شاد و کسب وکار موفق / مشاور برندسازی، ارتقاع برند و طراحی لوگو / مشاور کسب وکارهای نوین / مدرس کسب وکارهای آفلاین و آنلاین / مشاورمدیران ارشدصنایع وسازمانهای خصوصی و دولتی / مشاورمدیران شهرکهای صنعتی وصنایع / عضو انجمن نانو / عضو انجمن مخترعین / عضو انجمن نخبگان کشور / کارشناس ارشدمهندسی معماری / دانش آموخته دکترای کسب وکار (DBA)/ نویسنده کتاب سرنوشت را میتوان از سرنوشت / مدیرسایت سرماس WWW.MOHIE.IR / طراح پروژه های معماری خاص_میادین والمانها شهری / عضونظام ... / جوانترین مدیرشهری ومشاورمسؤلین کشور ازسال 76 در سن ۲۰ سالگی /

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*