دوشنبه, اسفند ۱۸, ۱۳۹۹
چند اقدام ساده برای تجربه داشتن حس خوب

چند اقدام ساده برای تجربه داشتن حس خوب

عمده وشاخص ترین مسئله ای که مردم ما این روزها بیش از همیشه به دنبال آن هستند، تجربه یک حس خوب می باشد. البته انسان همواره به دنبال این مقوله یعنی حس خوب در زندگی بوده، هست و خواهد بود. ولی این روزها به نظر می‌رسد این حس در میان مردم بسیار کمیاب‌تر شده است.

مشکل اصلی اینجاست که بسیاری از مردم در پی اتفاقات و تغییرات بزرگ در زندگی‌شان هستند تا این حس خوب را تجربه کنند. ولی به نظرم حس خوب را می‌توان با ساده‌ترین و پیش‌پاافتاده‌ترین اقدامات و اتفاقات روزمره تجربه کرد. در ادامه در مورد اقداماتی که می‌توانند به مقدار زیادی احساس خوب و خوشایند در ما به وجود آورند، خاطرنشان می شوم.(دکترمحیی)

۱. خوبی کردن به دیگران

ازجمله کارها و اقداماتی که حس خوب را در ما به وجود می‌آورند، آن دسته از عملکردهای روزانه‌مان هست که این احساس را در ما به وجود می‌آورد که باعث شده‌ایم یک اتفاق و تغییر مثبت هرچند کوچک در این دنیا رخ دهد.

یکی از روش‌های ایجاد تغییرات مثبت در دنیا کمک به دیگران است. همیشه لازم نیست این کمک‌ها به‌صورت مالی باشند بلکه می‌توان با اختصاص دادن زمان، دادن یک وعده غذا و یا آموزش موضوع یا مهارتی ساده ولی کاربردی به دیگران حس خوب کمک به دیگران را تجربه کرد.

همین کمک‌ها و بخشش‌های کوچک درصورتی‌که توسط همه انجام شود و تداوم داشته باشند، می‌توانند باعث شوند تغییرات بزرگ و تأثیرگذاری به وجود آمده و هر روز دنیای بهتری را نسبت به روز قبل شاهد باشیم.

برای یافتن موقعیت مناسب کمک کردن به دیگران نیازی به جستجو نیست، فقط کافی‌ست از برخی از همان موقعیت‌هایی که در زندگی روزمره برایمان پیش می‌آید استفاده کرده و این کار را انجام دهیم و مشکلی از مشکلات افراد را حل کنیم.

۲. مثبت اندیشی

یکی از عباراتی که به یک کلیشه در جامعه ما تبدیل شده، عبارت مثبت اندیشی است. همواره همایش‌ها و گردهمایی‌های زیادی به این بهانه و معمولاً با هدف افزایش مخاطب و کسب درآمد برگزار می‌شود.

ولی همین پرتکرار و کلیشه شدن یک عبارت باعث می‌شود ما توجهی به آن نکنیم و برایمان به یک عبارت خنثی تبدیل شود.

اما به نظر من یکی از اقداماتی که باعث می‌شود ما در زندگی حس خوب دائمی را تجربه کنیم، داشتن دیدی مثبت نسبت به خودمان، توانایی‌هایمان، آینده‌مان و اتفاقات روزمره دوروبرمان است.

این دید مثبت باعث می‌شود که افکار مثبت در ذهن ما شکل بگیرند و اقدامات و عملکردهای ما به‌طور چشم‌گیری بهبود یابند.

درصورتی‌که نگاه ما به اتفاقات، انتخاب‌ها و روند زندگی‌مان یک نگاه منفی باشد، چگونه می‌توان حس مثبت را در زندگی تجربه کرده و منتظر موفقیت‌های بزرگ‌تر و بهتر بود؟

شروع روز با این نگاه و داشتن چشم‌اندازی مثبت باعث می‌شود ما تا آخر شب با انرژی مضاعف در پی برداشتن گام‌های بزرگ در جهت دستیابی به اهدافمان باشیم و هم‌زمان حس خوب را هم تجربه کنیم.

۳. یادگیری دائمی

اصولاً برای تجربه یک زندگی خوب توأم با موفقیت باید همواره سعی کرد در زمینه تخصصی خود بهترین عملکرد را داشت و رسیدن به این هدف جز با یادگیری دائمی ممکن نخواهد بود.

موضوع مهمی که وجود دارد این است که کمتر کسی پیدا می‌شود که بتواند در کاری که به آن مشغول است، عملکردی بی‌نقص و عالی داشته باشد و این دلیل کافی‌ست تا فرد برای همیشه در زندگی در حال یادگیری و بهبود مهارت‌ها و توانایی‌هایش باشد.

امروزه روش‌های مختلف و متنوعی برای یادگیری وجود دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به مطالعه وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌های تخصصی، آموزش‌های آنلاین، شرکت در سمینارها، مطالعه کتاب‌ها و نشریات تخصصی، گوش دادن به پادکست‌ها و مشاهده فیلم‌های آموزشی اشاره کرد.

امکانات یادگیری در دنیای امروز آنقدر بدون محدودیت و پایان‌ناپذیر هستند که بهانه‌ای برای کم‌کاری و یا متوقف کردن آموزش شخصی باقی نمی‌ماند.

حتی اگر کسی ادعا کند که در زمینه تخصصی خود به مهارت و دانش کافی دست یافته است، می‌تواند این حس خوب را با تدریس و آموزش به دیگران تجربه کند. این کار علاوه بر اینکه باعث بهبود دانش و توانایی‌های دیگران می‌شود، بلکه برای خود فرد هم دستاوردهای بسیار ارزشمندی به همراه خواهد داشت.

۴. گره نزدن حس وحالمون به کسی یا چیزی

اکثر انسان ها متاسفانه حس و حال شون رو به بیرون از خودشون گره میزنن بجای درون وخودشون و این میشه که با کوچکترین نوسان در حال و روز دیگران حس و حالشون دگرگون میشه.

۵. زندگی کردن دراکنون

اکثر ما انسانها یادر گذشته موندیم یا رفتیم آینده گیر کردیم و باز هم نمی گردیم و اینگونه دچار خلا در اینجا و اکنون بودن داریم و این باعث ایجاد ترس، استرس، اضطراب، نگرانی، تشویش و…ومی شود!(دربخش * شفابدون دارو دوا* مطالعه کنید که چه بلایی سرمون میاد اینگونه)

متاسفانه این روزها بیش از هر زمانی انسانها بدنبال داشتن امکانات و ثروت و آسایش بیشتر هستند و برای بدست آوردنش از همه ی آرامش گذر و اون رو قربانی بدست آوردن آسایش میکنند و توجه نمیکنن که مال خوب از طریق حال خوب بدست می آید…! وقتی شما حالتون خوب نباشه و یک سردرد میگیرین حاضرین دنیاتونو بدین تا حالتون خوب بشه و این یعنی اگه حس و حالتون خوب نباشه میخواین دنیا نباشه… اما دقت نمی کنین زمانی که حالتون خوبه به این مسئله بیاندیشین تا قدر داشته هاتون رو بدونین و متوجه بشین نعمت سلامتی حتی قابل قیاس با کل دنیا هم نیست چه برسه به چیزی که شما حال خوشتون رو گره زدین به اون…! ( بخش سپاسگزاری رو حتما مطالعه کنین تا حس و حالتون عالی عالی تر بشه بفضل الهی/ حسین مهدیخانلو)

نتیجه گیری:

انسان همواره به دنبال تجربه حس خوب در زندگی است و روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد؛ اما بعضی کارها و اقدامات هستند که با به کار بستن آن‌ها در زندگی روزمره می‌توان همواره حس خوب را تجربه کرد و زندگی خوشایندی داشت.

ازجمله این کارها تلاش دائمی برای کمک به دیگران، مثبت اندیشی و یادگیری دائمی و حتی دعاکردن برای دیگران و حتی کسانی که نمی شناسیم و ارسال حس و حال و انرژی خوب به دیگران و جهان پیرامونتان و راضی و سپاسگزار بودن به داشته هایتان.(اگر از داشته هایتان راضی نیستید به کاسته هایتان نظری بیاندازید…😍😊😁)

راهگشا:

با تبدیل کردن این اقدامات و رویکردها به یک عادت همیشگی می‌توانیم حس خوب و رضایت از زندگی را به‌صورت دائمی تجربه کنیم و با بدست آوردن حس خوب به حال خوب دست یافته و با یافتن حال خوب به مال و ثروت خوب و موفقیت دست پیداکنیم… امتحان کنین لطفا(حسین مهدیخانلو)

WWW.MOHIE.IR

درباره‌ حسین مهدیخانلو

حسین مهدیخانلو / معروف به دکترمحیی / روانشناس و رواندرمانگر / مشاور فردی و خانوادگی / روانشناس و مشاورخانواده / مشاور برخی از مدیران و مسئولین / مشاور و تسهیلگر روابط فردی واجتماعی / متبحر وفعال در حوزه اینیاگرام / مدرس اصول وفنون مذاکره / مدرس ومشاور ارتباطات حضوری و تلفنی مدیران روابط عمومی / مدرس اصول و روشهای زندگی شاد وخانواده موفق باآموزه های دینی وتعالیم الهی/ مبدع و مدرس تکنیک اکسیرموفقیت در زندگی شاد و کسب وکار موفق / مشاور برندسازی، ارتقاع برند و طراحی لوگو / مشاور کسب وکارهای نوین / مدرس کسب وکارهای آفلاین و آنلاین / مشاورمدیران ارشدصنایع وسازمانهای خصوصی و دولتی / مشاورمدیران شهرکهای صنعتی وصنایع / عضو انجمن نانو / عضو انجمن مخترعین / عضو انجمن نخبگان کشور / دانش آموخته دکترای مدیریت کسب وکار / نویسنده کتاب سرنوشت را میتوان از سرنوشت / مدیرسایت سرماس WWW.MOHIE.IR / دارای مدرک وپروانه D.A.S از انگلستان / دارای مدرک(D.B.A)از وزارت علوم/ عضونظام ... / مشاور مدیران ومسؤلین کشوری ولشکری ازسال 76 تاکنون/ جوانترین مدیر برگزیده ی شهری در ۲۰ سالگی / دکترحسین مهدیخانلو HOSSEIN MAHDIKHANLOO

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*