سه شنبه, مهر ۱۶, ۱۳۹۸
گوش دادن خلاقانه با استفاده از زبان بدن

گوش دادن خلاقانه با استفاده از زبان بدن

دقت کنید که شما برای این که نشان دهید به گفته های طرف مقابل توجه می کنید لازم نیست مدام حرف او را تکرار کنید هرچند که این روش نیز می تواند مفید باشد.

شما با زبان بدن خود به راحتی می توانید نشان دهید که به دقت صحبت های طرف مقابل را دنبال می کنید.
۱)     لبخند بزنید
به صورت کوتاه لبخند بزنید. با این کار ساده می توانید رضایت خود را نسبت به گفته های طرف مقابل نشان دهید. همچنین شما می توانید همراه لبخند زدن سر خود را نیز تکان دهید و عملا گفته های طرف مقابل را تایید کنید.


۲)     تماس چشمی برقرار کنید.
بعضی مواقع تماس چشمی بیش از حد ممکن است باعث احساس خجالت و شرم طرف مقابل شود. شما باید با توجه به شرایط و جو محیط میزان ارتباط چشمی خود را با طرف مقابل حفظ کنید. ترکیب تماس چشمی با لبخند می تواند ابزار بسیار مناسبی برای توجه به صحبت های دیگران باشد.

۳)     ژست مناسب به خود بگیرید.
همیشه بدن خود را جوری تنظیم کنید که این نشان دهد شما به مطالب طرف مقابل علاقه دارید. به عنوان مثال دست خود را زیر چانه بذارید و به صبحت های او گوش کنید.


۴)     گفته های طرف مقابل را با انعکاس صورت جواب دهید.
به راحتی با استفاده از حالت های مختلف چهره می توانید نسبت به گفته ها و احساسات طرف مقابل واکنش نشان دهید.


۵)     روی بحث تمرکز کنید.
اگر به صورت فعالانه گوش کنید حواس شما پرت نخواهد شد. اما با رفتارهایی مثل نگاه کردن به ساعت یا بازی با یک شی این پیام را القا نکنید که حواس شما پرت شده است. متمرکز بمانید و از خود بی قراری نشان ندهید.

 WWW.MOHIE.IR

درباره‌ حسین مهدیخانلو

حسین مهدیخانلو / معروف به دکترمحیی / روانشناس و رواندرمانگر / مشاور فردی و خانوادگی / روانشناس و مشاورخانواده / مشاور برخی از مدیران و مسئولین / مشاور و تسهیلگر روابط فردی واجتماعی / مدرس اصول وفنون مذاکره / مدرس ومشاور ارتباطات حضوری و تلفنی مدیران روابط عمومی / مدرس اصول و روشهای زندگی شاد وخانواده موفق باآموزه های دینی وتعالیم الهی/ مبدع و مدرس تکنیک اکسیرموفقیت در زندگی شاد و کسب وکار موفق / مشاور برندسازی، ارتقاع برند و طراحی لوگو / مشاور کسب وکارهای نوین / مدرس کسب وکارهای آفلاین و آنلاین / مشاورمدیران ارشدصنایع وسازمانهای خصوصی و دولتی / مشاورمدیران شهرکهای صنعتی وصنایع / عضو انجمن نانو / عضو انجمن مخترعین / عضو انجمن نخبگان کشور / کارشناس ارشدمهندسی معماری / دانش آموخته دکترای مدیریت کسب وکار / نویسنده کتاب سرنوشت را میتوان از سرنوشت / مدیرسایت سرماس WWW.MOHIE.IR / طراح پروژه های معماری خاص_میادین والمانها شهری (DBA)/ عضونظام ... / مشاور مدیران ومسؤلین کشوری ولشکری ازسال 76 تاکنون/ جوانترین مدیر برگزیده ی شهری در ۲۰ سالگی / دکترحسین مهدیخانلو HOSSEIN MAHDIKHANLOO

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*